به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از خانه ملت، علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص میزان خرید تضمینی گندم و روند پرداخت مطالبات گندم کاران، گفت: روند پرداخت مطالبات کشورزان در مقایسه با سال گذشته شرایط بهتری دارد.

روند حسابداری موجب تاخیر در پرداخت مطالبات گندم‌کاران می‌شود

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مطالبات کشاورزان گندم کار که محصول خود را به صورت تضمینی به فروش رسانده‌اند بعد از گذشته ۲ الی ۳ هفته پرداخت می‌شود، تصریح کرد: تاخیر دو هفته‌ای موجود در زمینه پرداخت مطالبات کشاورزان به دلیل طی شدن روند در سیستم مالی و حسابداری است.

سیل مانع از افزایش برداشت گندم نمی‌شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته پرداخت مطالبات کشاورزان چندین ماه طول می‌کشید، ادامه داد:استان فارس یکی از قطب‌های تولید و کشت گندم است، در مناطق جنوبی استان فارس سطح زیر کشت گندم بیشترین میزان را دارد.

اکبری با تاکید بر اینکه برداشت گندم در شهرستان‌های شیراز و مرودشت به عنوان  آغاز نشده است، عنوان کرد: علی رغم وقوع سیل در استان‌های گلستان و خوزستان به عنوان دو استان تعیین کننده در میزان برداشت گندم کل کشور و زیر آب رفتن مزارع گندم آنها اما این احتمال وجود دارد تا در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش برداشت باشیم.