به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز نیز در ادامه روند رو به رشد روزهای گذشته با جهش ۱۵۲۴ واحد روبرو شد و به رقم ۳۲۰ هزار و ۱۹۴ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم‌وزن ۹۹ واحد رشد کرده و به رقم ۹۶ هزار و ۶۱۷ واحد رسید. امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۴۰۸ واحد رشد کرده و به رقم ۸۵ هزار و ۷۸۰ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم‌وزن ۶۶ واحد رشد کرده و به رقم ۶۴ هزار و ۵۸۹ واحد رسید.  در عین حال، شاخص آزاد شناور با افزایش ۱۸۹۴ واحد به رقم ۳۷۶ هزار و ۲۰۰ واحد رسید. شاخص بازار اول بورس با افزایش ۸۱۴ واحد به رقم ۲۲۹ هزار و ۶۵۲ واحد رسید.

شاخص بازار دوم بورس با افزایش ۴۴۱۹ واحد به رقم ۶۶۴ هزار و ۹۴۸ واحد رسید.

امروز نمادهای ملی مس،‌ فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پتروشیمی جم و پتروشیمی خارک بیشترین اثر تقویتی در شاخص کل بورس را داشتند و نمادهای بانک ملت و  مخابرات بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

نمادهای پربیننده بورسی که مورد اقبال فعالان بازار بودند عمدتا در گروه شرکت‌های بانکی و خودرویی و نیز شرکت‌های صنایع زیربنایی بوده‌اند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در ۵۵۳ هزار نوبت معاملاتی، چهار میلیارد و ۲۹ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۲۱ هزار و ۸۰۹ میلیارد ریال در بورس معامله شد.