به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت کارخانجات داروپخش در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۷، سود هرسهم را یک هزار و ۸۴۱ ریال منتشر کرد.

این شرکت در این گزارش نسبت به مدت مشابه سال گذشته سود هرسهم خود را با رشد ۶۹ درصدی اعلام کرد. سود عملیاتی را با رشد ۴۸ درصدی به مبلغ ۲ هزار و ۱۵۲ میلیارد ریال، سود خالص را با رشد ۱۱۱ درصدی به مبلغ یک هزار و  ۱۵۰ میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره با رشد ۹۰ درصدی به مبلغ یک هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال رسید.

«دارو» اهداف و راهبردهای آتی خود اعلام کرد که تولید محصولات جدید و تولید محصولات با حاشیه سود بالا، پیش بینی افزایش ریالی و مقداری فروش به ترتیب به میزان ۲۷درصد  و ۱۸درصد تا پایان سال ۱۳۹۸ را در برنامه خود دارد.

این شرکت اعلام کرد که جهت تکمیل طرح های توسعه‌ای خود رد پروژه بخش توزین مرکزی با توجه به عدم تخصیص ارز خرید اقلام تاسیساتی خارجی همانند هواساز و وین بوس توسط بانک مرکزی برای مدت شش ماه متوقف شده که پس از ورود تجهیزات مذکور مطابق برنامه زمانبندی ادامه خواهد یافت؛ ضمنا پروژه نیمه جامدات در حال بازنگری طرح توجیهی پروژه مذکور است.

همچنین «دارو» درباره جزییات منابع تامین مالی شرکت در پایان دوره قرار است برای تامین نقدینگی شرکت و تامین عمده منابع مالی در مرحله اول از محل وصول مطالبات درآمد های عملیاتی و در مرحله دوم از محل افزایش سرمایه و اخذ تسهیلات بانکی با اولویت تسهیلات بانکی ارزان قیمت از جمله صندوق توسعه ملی است که به علت مشکلات نقدینگی ناشی از عدم پرداخت به موقع مطالبات سر رسید شده توسط شرکت های پخش طرف قرارداد و به تبع آن ناشی از پرداخت بدهی توسط مراکز دولتی بوده و باعث عدم امکان تمدید به موقع تسهیلات بانکی و به تبع آن افزایش جرایم بانکی و هزینه های مالی می شود و پیش بینی شده که هزینه‌های مالی تا پایان سال ۱۳۹۸ به میزان حدودا ۸.۶درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد.

این شرکت با توجه به مبلغ کسری منابع مالی مورد نیاز، ۱۲۵میلیارد ریال از محل افزایش سرمایه سال ۱۳۹۷و ۵۰۰میلیارد ریال نیز از محل پیش بینی افزایش سرمایه در سال ۱۳۹۸ و مابقی منابع مالی مورد نیاز از محل اخذ تسهیلات بانکی تامین شود.