به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، طی امروز نماد «ذوب» با حجم معاملات بیش از ۳۳۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۶۰۲ میلیارد ریال امروز بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در میان تمامی بازارهای فرابورس به خود اختصاص داد و نماد «کی بی سی» متعلق به شرکت فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال بیشترین افزایش قیمت و نماد بازگشایی شده «کتوکا» مربوط به شرکت داروسازی سبحان انکولوژی بیشترین کاهش قیمت را تجربه کرد.

معاملات سهام در بازار اول امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت ۹۸ با داد و ستد ۱۵۰ میلیون سهم به ارزش ۵۰۲ میلیارد ریال پیگیری شد و ۷۹۰ میلیون سهم به ارزش دو هزار و ۵۷۳ میلیارد ریال نیز در بازار دوم خرید و فروش شد.

در ادامه، بازار پایه در روزی که گذشت به استقبال معامله ۷۴۶ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۸۵۷ میلیارد ریال رفت.

در سمت دیگر بازار، مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در روز جاری در بازار ابزارهای نوین مالی به ۴۴ میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از معاملات دو هزار و ۸۳ میلیارد ریال بود.

همچنین شاخص کل فرابورس ایران در روزی که گذشت با ۱۶ واحد کاهش در پایان معاملات در سطح ۲۵۸۹ واحدی قرار گرفت که معاملات منفی در نمادهای «مارون»، «ذوب» و «هرمز» بیشترین تاثیر را بر اُفت امروز آیفکس بر جای گذاشت.