به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، دکتر شاپور محمدی، در این دیدار که هدف از آن هم اندیشی با مدیران ارشد شرکت های شفاف بورس و فرابورس بود، گفت: توسعه بازار سرمایه و بهبود فرآیند های داد و ستد سهام همه ناشران بورسی همواره مورد حمایت نهاد ناظر است و بورس امروز نقش مهمی در اقتصاد ملی ایفا می کند.

دبیر شورایعالی بورس با تاکید بر اینکه شرکت های حاضر در بازار سرمایه از بزرگترین و مهمترین مجموعه های اقتصادی کشور محسوب می شوند، افزود: اطلاعات منتشر شده در کدال بهترین شاخص برای سنجش عملکرد واقعی اقتصاد است.

رییس سازمان بورس ادامه داد: شفاف ترین بنگاه های تولیدی و خدماتی در بورس ما حضور دارند و می توان به جرات گفت بازار سرمایه ما شفاف ترین نهاد اقتصاد است.

دکتر محمدی با اشاره به اینکه قصد داریم در سال جاری علاوه بر کیفیت افشای اطلاعات کیفیت آنها را نیز افزایش دهیم افزود: امیدوارم با همکاری اهالی بازار سرمایه شاهد افزایش شفافیت بیشتر در بازار سرمایه باشیم.

در ادامه این دیدار علی آقا محمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان به حمایت از تولید ملی، گفت: امروز فضا برای خیزش اقتصادی آماده شده و اکثر صنایع ما ثابت کرده اند مقابل تحریم ها و فشارها تاب آوری دارند.

وی با اشاره به اینکه حضور حداکثری شرکت ها و بنگاه های اقتصادی در بورس گره گشای مشکلات اقتصادی کشور است، ادامه داد: شفافیت مهمترین دست آورد بازار سرمایه است و امیدوارم همه نهادها و همچنین شرکت های بورسی با همکاری یکدیگر مسیر حضور سایر شرکت ها در بازار سرمایه را هموار کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یکی از موضوعات امروز اقتصاد حل مشکل زنجیره تولید است و تکمیل این زنجیره و اصلاح فرآیند آن، رسالت شرکت ها و بنگاه های  تولیدی و خدماتی است. تکمیل زنجیره تولید ضرورت اقتصاد ملی ما است و قطعا یکی از راه های کنترل و مدیریت بحران های اقتصادی محسوب می شود. باید هرچه سریعتر خلاهای تولیدی را شناسایی و نقص های موجود را برطرف کنیم.

علی آقامحمدی، با اشاره به اینکه امروز مطالعات آینده نگر و شرکت های دانش بنیان دو رکن مهم افزایش تولید محسوب می شوند، تاکید کرد: پیوند دانشگاه و صنعت انگیزه حرکت ایجاد می کند و ناشران بورسی باید به این دو اصل توجه کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امروز روزگار همکاری فرا رسیده و با شفافیت و همدلی مشکلات تولید کشور بر طرف می شود.